رویش طلایی کوچولوها
آیکن گفتگو با ما

دانستنی های عاطفی اجتماعی

کودک لوس

سنین مهم برای کودکان 5 تا 7 سالگی است

برای کودکانی که تجربه جدایی امن از والدین را در سنین پایین تر داشته اند، مثلا بدون والدین در خانه اقوام و آشنایان مانده اند یا تجربه رفتن به مهدکودک داشته اند، شروع مدرسه راحت تر است اما برای کودکانی که هرگز تجربه جدایی از والدین را نداشته اند، این تغییر استرس زاست و مدت بیشتری طول می کشد تا خود را ...
کنجکاوی

دکتر هلاکویی- نیازهای کودک خود را بشناسید!(بخش دوم)

در این مقاله میخوانیم که انسان باید بیش از آن چه که دارد بخواهد،‌ تا بیش از آن بشود که هست. و کودک به خاطر نخواستن مستحق نگاه،‌ سرزنش، تحقیر، انتظار، یا ثبت در پرونده برای روز مبادا نیست.
تربیت

تربیت جنسی کودکان پیش دبستانی

سوال؟ وارد اتاق می شوید و می بینید فرزند 3- 4 ساله ی شما و کودک هم سن و سالش تمام لباسهای زیر خود را در آورده اند. یا اینکه می بینید فرزند تان باکودکی هم سن و سالش بنا به گفته ی خودشان آمپول بازی می کنند چه عکس العملی نشان می دهید؟
کودک

مهم ترین نیاز عاطفی و روانی کودک در محیط خانواده

چون کودک تجارب اولیه خود را از محیط خانواده کسب می ‏کند، ادراکات و تعبیرات او در پی کسب این تجارب، طرح ریزی می ‏گردد. و تجارب دوران بعد که شباهت‏ هایی به تجارب اولیه دارد، با آنها ارزیابی می‏ شود. این انتقال روش و سلوک افراد، که از روابط خانوادگی سرچشمه می‏ گیرد و بعدا به افراد دیگر منتقل می‏ شود، د...
تربیت

دکتر هلاکویی- نیازهای کودک خود را بشناسید!(بخش اول)

دکتر هلاکویی- فلسفه و هدف های پرورش، تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان در دنباله ی مطلبی که به آگاهیتان رساندم، شاید وقت آن رسیده باشد که به نظر من به پنجاه مورد و موضوعی که پدر و مادر باید آن را در ارتباط با فرزندانشان بشانسند و اگر احتمالا کار انجام می دهند بپذیرند،‌ نکاتی را به عرضتان می رسانم. ...
کودک

مامان، میترسم

برخورد صحیح با ترس های دوران کودکی
دعوا

دعواکردن کودکان

وظیفه والدین هنگام دعوا کردن کودکان
موکشیدن

مو کشیدن کودک

کشیدن مو، در کودکان، مانند لگد زدن، گاز گرفتن، نیشگون گرفتن و زدن، یکى از راه‌هایى است که کودک به وسیله آن سعى در کنترل محیط اطرافش دارد. دلایل زیادى براى این رفتار‌ها وجود دارد، اما واضح‌ترین آن‌ها این است که کودک فهمیده که چه کارهایى واکنش دیگران را به همراه دارد.
کودک لوس

کودک لوس

چه کنیم فرزندمان لوس نشود؟ خواسته هایش حد و اندازه ندارد. از صبر و حوصله هم خبری نیست. کافیست چیزی را بخواهد و برایش فراهم نشود.
کوچولوی باشخصیت

کوچولوی باشخصیت

نکاتی در مورد احترام گذاشتن به کودکان
لوس شدن کودک

کارهایی که باعث لوس شدن کودک میشود

یادمان باشد باج دادن به کودک یعنی پاداش در مقابل کاری اشتباه، که باعث لوس شدن کودک میشود، نه محبت و در آغوش گرفتن و پاداش در مقابل کار خوب یادمان باشد دادن آزادی به کودک به او پر پرواز خواهد داد. به بهانه لوس شدن فرزندمان را از آغوش خود و جایزه گرفتن محروم نکنیم!
آموزش  قدردانی برای سایت

آموزش‌ گام به‌گام قدرشناسی به کودکان

یکی از مهم‌ترین دوران زندگی هر فرد، دوران کودکی اوست و شخصیت اخلاقی و اجتماعی‌اش در همین دوران است که پایه‌گذاری می‌شود. به‌ویژه دوران خردسالی کودک که بسیار حساس، مهم و با‌ارزش است. او در این دوران به‌تدریج با صفات خوب و بد آشنا می‌شود و آنها را می‌فهمد و می‌آموزد.
۳ ۴ ۵ ۶ ۷ صفحه ۸ از ۱۷ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲

 

 

آدرس : تهران،پاسداران، خیابان داوود اسلامی، نبش گلستان سوم، پلاک 59 

تلفن  مؤسسه:22777151-021 تلفن آموزشگاه:22558805-021