طنین کودکی ادراک ناشنیده ها

 
 

دوره طنین کودکی ادراک ناشنیده ها به چه دردم می خورد؟

نگران آینده فرزندم هستم. او می تواند شایستگی های لازم در اجتماع را داشته باشد؟ می تواند روابط کاری مناسب، روابط خانوادگی سالم، روابط دوستانه موفق در زندگی داشته باشد؟ آینده تحصیلی و شغلی فرزندم چه می شود؟ چه جایگاهی را در خانواده و در اجتماع کسب خواهد کرد؟

همین روزهایی که درگیر بزرگ کردنش هستم کلی چالش بین ما وجود دارد. بدغذایی می کند، پرخاشگر است، وابسته هست و جدا نمی شود، شب ادراری دارد، هنوز پوشک می شود و نمی تواند مستقلا دستشویی بره، بدون من نمی خوابد، از پای گوشی و تلفن نمی توانم بلندش کنم، خیلی لجبازه و کار خودش رو می کند، قلدری می کند و دیگران رو عصبی می کند، دیر می خوابد و بد بیدار می شود، می رویم منزل اقوام با جیغ و گریه بیرون میاد و ..... من واقعا درمانده شدم....

چه کسی می تواند من را از این سردرگمی نجات دهد؟ در واقع تنها فردی که قادر به ایجاد تغییرات عمیق و ماندگار در کودکتان است، خود شما هستید و هیچ مشاور و دوره و آموزشگاهی نمی تواند مسیر رشدی کودک شما را هموار کند.

 

این دوره چه تفاوتی با سایر دوره های والدگری و فرزندپروری دارد؟

هدف دوره طنین کودکی بازتاب ناشنیده های ذهنی و عاطفی کودکتان به شماست. در این دوره یاد می گیریم که چه طور از لنز چشم کودک دنیا را ببینیم و درک کنیم. زمانی که کودک من به این بینش برسد که من به عنوان مادر حال او را می فهمم، علت بی قراری و کلافگی او را می دانم، نیازهای عمیق عاطفی، روانی و ذهنی او را درک می کنم و ارتباط من با او به دور از تشویق و تنبیه و محرومیت است؛ رابطه ای بین من و کودکم شکل می گیرد که اثرات تربیتی منحصر به فرد و ماندگاری دارد؛ او را مسئولیت پذیر بار می آورد، پرخاشگری هایش را به حداقل می رساند، مستقلانه به کارهای شخصی خود می پردازد و در نهایت مسیری را طی می کند که آینده ای درخشان و قلبی آرام را در پی خواهد داشت. این دوره به دنبال توانمند کردن مادران است تا با اتکا به قابلیت های ذاتی و فطری شان بتوانند با کم ترین نیاز به مشاوره مسایل رابطه ای بین خود و فرزندشان را بهبود ببخشند.

 

در دوره طنین کودکی ادراک ناشنیده ها چه می گذرد؟

دوره طنین کودکی محلی است برای تامل. برای عمیق شدن در آنچه در قلب و در ذهن کودکم می گذرد. محلی است برای ارتباط با خودم و ارتباط با کودکم. جایی است تا در آن بر مبنای اندیشه و فکر بتوانم رابطه قلبی و همدلانه با فرزندم برقرار کنم تا او بداند آغوش من همان مامن امنی است که او به آن نیاز دارد.

در این دوره مروری خواهیم داشت به احوالات کودکم در دوران جنینی اش. چه بر او گذشته و او با خود چه آورده است؟ اگر باردار هستم چه نوع رابطه ای می توانم با فرزندم از همان دوران جنینی برقرار کنم؟ در طول مسیر می پردازیم به اینکه اساسا تا به حال چه نوع برخوردی با فرزندم داشته ام و آیا این برخوردها چه قدر باعث دور شدن و یا نزدیک شدن من و فرزندم به هم شده است؟ چه احساس در کودک من تجربه می شود زمانی که از او رفتارهای ناپسند سر می زند؟ اگر کلید طلایی حل مشکلات رفتاری، ذهنی، درسی و اجتماعی کودکم این است که او مطمین شود من او را دوست دارم چه طور می توانم این احساس دوست داشتنی بودنش را به او اثبات کنم؟

 

مدرس این دوره کیست؟

فاطمه سادات حسینی

 

برای ثبت نام در دوره طنین کودکی ادراک ناشنیده ها چه باید کنم؟

این دوره هم به شکل آفلاین و ویدیوهای ضبط شده قابل استفاده است و هم می توانید به صورت حضوری و یا آنلاین در دوره شرکت کنید و امکان ارتباط مستقیم با استاد را داشته باشید.

تهیه دوره آفلاین

ثبت نام در دوره حضوری/آنلاین