ساخت جعبه ستاره‌ای اوریگامی

ساخت جعبه ستاره‌ای اوریگامی
جعبه‌ها و ظرف‌ها از کاردستی‌های کاربردی‌ای هستند که با استفاده از اوریگامی ساخته می‌شوند. یکی از انواع ظرف هایی که با استفاده از اوریگامی می‌شود ساخت جعبه‌ء ستاره ای است. با قرار دادن چند آبنبات یا ریختن آجیل توی این ظرف می‌توانیم یک هدیه ساده و خوشحال کننده برای کودکان تهیه کنیم.

در اولین مرحله از ساخت جعبه ستاره‌ای اوریگامی کاغذ را ار وسط اضلاع تا‌ می‌زنیم. سپس یکی از قطر‌ها را رو به بیرون و قطر دیگر را رو به داخل تا می‌زنیم.

جعبه1

در مرحله بعدی کاغذ را بر می‌گردانیم و گوشه‌های روبروی مربع را به هم می‌رسانیم و گوشه‌های کناری را به داخل فشار می‌دهیم.

جعبه 2

در این مرحله اضلاع پایینی مربع تشکیل شده را از روی خطوط نشان داده‌ شده تا می‌زنیم٬ سپس کاغذ را بر می‌گردانیم و همین کار را برای سمت دیگر کاغذ تکرار می‌کنیم.

جعبه3

در این مرحله از ساخت جعبه ستاره‌ای اوریگامی تای مرحلهء قبل را باز می‌کنیم. سپس لبه‌های کاغذ را از هم دور می‌کنیم و قسمت بالای کاغذ را فشار می دهیم٬ طوری که خط تای موجود در وسط قسمت بالایی در امتداد خط وسط قسمت سفید رنگ فرار بگیرد. همین کار را برای پشت کاغذ هم تکرار می‌کنیم.

جعبه4

در این مرحله  کاغذ را از روی خط آبی مشخص شده به پشت شکل تا می‌زنیم. همین کار را برای قسمت روبرو و پشت کاغذ تکرار می‌کنیم.

جعبه5

در این مرحله برای ایجاد یک خط تا مثلث بالایی را تا می‌زنیم و باز می‌کنیم.

جعبه6

در مرحله هفتم از ساخت جعبه ستاره‌ای اوریگامی مثلث سفید رنگ پایین شکل را به سمت بالا تا می‌زنیم٬ این کار را برای پشت شکل هم تکرار می‌کنیم. بعد از آن شکل را ۹۰ درجه می‌چرخانیم و گوشه‌های شکل را باز می‌کنیم و تای قبلی را تکرار می‌کنیم.

جعبه7

در آخرین مرحله از ساخت جعبه ستاره‌ای نمای شکل باید شبیه تصویر زیر باشد٬ گوشه های کناری را باز می کنیم و با دست داخل کاغذ را باز می‌کنیم و شکل می‌دهیم.

جعبه8

تبریک می‌گم٬ جعبه ستاره ‌ای اوریگامی شما آماده است٬ چه ایده هایی برای استفاده از این جعبه دارید؟مبینا نصیری
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ Iran
5
3
7

عالی

آرینا
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ Germany
4
1
2

واقا عالی بود💚👍


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید