بچه های دقیقه نودی

بچه های دقیقه نودی
کمک کردن به بچه ها برای کارهای عقب افتاده

برای انجام تکالیف عید آنقدر امروز فردا کرد تا تعطیلات به ایستگاه سیزدهم رسید. حالا سراسیمه دست به دامان مادرش می شود تا برای انجام تکالیف به او کمک کند. 

آیا به او کمک کنم؟

 
اگر فرزند شما معمولاً کارهایی که به عهده اش هست را به موقع انجام می دهد اشکالی ندارد گاهی لحظات آخر به او در انجام کارهایش کمک کنید. البته باید به او یاد آور شوید که اگر این رفتارش را تکرار کند دیگر به او کمک نخواهید کرد. 
اما اگر این رفتار تکرار شد باید استراتژی خودتان را تغییر دهید. او نباید به کمک های شما دلخوش باشد و عادت کند که کارهایش را برای دقیقه نود باقی بگذارد. 

این برای آینده تحصیلی و شغلی او بسیار خطرناک است. بنابراین هرچند از دست شما دلخور می شود اما با آرامش به او بگویید خودتان کارهایی دارید که باید انجام دهید و مسئولیت کارهای او با شما نیست. و در مقابل اصرارهای او مقاومت کنید.
شما با این رفتار لحظات سختی را برای فرزندتان رقم خواهید زد و حتی ممکن است مجبور شوید پاسخگوی گلایه های معلمش نیز باشید. اما در عوض درس بزرگی به او آموخته اید. 

او حالا خوب می داند که پشت گوش انداختن کارها برای او دردسر ساز خواهد شد و کسی به او کمک نخواهد کرد. بنابراین از این به بعد خودش آستین بالا زده و کارهایش را به موقع انجام خواهد داد. 

 

برای یادگیری مطالب بیشتر در حوزه کودک، در تلگرام با اکانت  childhoodchildhood  عضو شوید ودر اینستگرام با اکانت  rooyeshetalaei ما را فالو کنید. 

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید