آیکن گفتگو با ما

نیمکره های مغز

نیمکره های راست و چپ

نقش نیمکره راست و چپ مغز در یادگیری؛

اما آیا می دایند نیمکره های چپ و راست میتوانند چه نقشی را در یادگیری داشته باشند؟
انیشتین

مثل انیشتین از مغزمان استفاده کنیم!

بچه های نیمکره راستی با استفاده از یک روش غیرعادی به نتیجه درست می رسند و راه حلی عادی برای نشان دادن ندارند.
نیمکره های مغز

تفاوت نیمکره راست و نیمکره چپ؛

هر کدام از دو نیم کره مغز فعال است و به کار خود ادامه می دهد؛ بدون هیچ وابستگی به هم اما به طور بسیار واضح به شکلی متفاوت.
نیمکره های مغز

راستی هستید یا چپی؟

هر نیم کره مغز دارای صفات مشخصی است؛
مغز

نیمکره راست؛ نیمکره چپ

نیمکره های مغز در اوج شباهت؛ بسیار متفاوتند؛
کودک نابغه

نابغه‌های کوچک

کودک خردسالی که به آسمان نگاه میکند و کلمات را مانند شعر سر هم می‌کند، اولین قدم‌ها را در دنیای خلاقیت برمی‌دارد.
نیمکره راست

‌ارتباط تقویت نیمکره راست مغز و پرورش کودک باهوش

شاید شنیده باشید که نیمکره راست مغز و نیمکره چپ مغز شکل یکسانی ندارند و به همین دلیل عملکرد این دو نیمکره با هم متفاوت است.
نیمکره های مغز

نیمکره های مغز

در این مقاله پروفسور شیچیدا به بررسی عملکردهای نیمکره راست و چپ مغز می پردازد. نیمکره چپ مغز به عنوان نیمکره تحلیلی شرح داده می شود زیرا به صورت خطی عمل کرده و الگوی مرتبی از یک نقطه به نقطه دیگر داشته و به طور مرحله به مرحله حرکت می کند. این موضوع در پردازش اطلاعات کلامی (زبان) بسیار موثر است. نیمکره راست مغز بخش خلاق مغز است؛ جایی که جستجو می کند، الگوها را می سازد و رابطه بین قسمتهای جداگانه را تشخیص می دهد. این نیمکره به صورت خطی حرکت نمی کند اما به طور همزمان پردازش می کند. این قسمت مغز در پردازشهای دیداری و فضایی بسیار موثر است.

والدین به دنبال کشف چه چیزی هستند ؟

کودکانی به موسسه رویش می آیند که مادرانشان به آنها آموخته اند که شاگرد ممتاز بودن بسیار عالی است یا اینکه شما باید همیشه دیگران را کنار بزنید. چنین کودکانی همیشه از همان ابتدا از اینکه باید نفر اول باشند آگاه هستند. با این حال در موسسه رویش ا ما این را بد تلقی نمی کنیم بلکه به کودکان خاطر نشان می کنیم که همین حالا هم آنها نفر اول هستند. همانطور که بچه ها پیشرفت می کنند لذت واقعی را کشف خواهند کرد که فراتر از اصول رقابت بوده و طبیعتا نفر اول بودنشان در کلاس را فراموش خواهند کرد.

تندخوانی

تندخوانی کوانتم

امکانات تند خوانی کوانتوم

روش آموزشی جدیدی که سراسر جهان را پر کرده است. در مدت 20 سال گذشته مشغول آموزش کودکان بودم. هنگامیکه در کلاسم به این کودکان درس می دادم از کشف این مطلب شگفت زده می شدم که آنها دارای این توانایی فوق العاده برای تندخوانی را به صورت مادرزادی دارند. هربار که در کلاس تدریس می کردم چیزهای زیادی درباره بچه ها کشف می کردم و متوجه چیزهای زیاد دیگری می شدم. ما کشف کردیم که راز این توانایی عظیم در سه لایه مغز انسان که Trini Tass نام دارد نهفته است. می خواستیم تمام دنیا را در این پیشرفت تواناییها شریک سازیم و از این قدرت باورنکردنی کودکان پشتیبانی کنیم. بدین ترتیب بود که تندخوانی کوانتوم ابداع شد. از آن زمان به بعد شروع به فهم امکانات خارق العاده تندخوانی کوانتوم نمودیم.
تندخوانی کوانتم

یادگیری به روش فوق العاده تندخوانی کوانتم

قبول شدن در بهترین مدارس و بهترین دانشگاه‌ها با یک روش یادگیری کاملا جدید مشغول آمادگی برای امتحانات ورودی مدرسه بودیم به جمع آوری اطلاعات پرداختم. ما هر هفته یک جلسه 50 دقیقه ای داشتیم که فقط پنج دقیقه آن به تندخوانی کوانتم اختصاص داشت.وقتی صفات کتاب را سریع میزدیم،نیمکره راست مغز باید با استفاده از حواس خود موضوع مورد مطالعه را درک می‌کرد.

صدای بچه ها

در اینجا چند نمونه آورده ایم که اظهار نظر های کودکانی است که تند خوانی به این شیوه را انجام می دهند.

اثرات تندخوانی کوانتوم

پس از سالها آزمایش ثابت شده است که تندخوانی کوانتوم روش یادگیری بسیار موثری می باشد.

تمام اینها چطور شروع شد؟

اکثر ما دوست داریم بگوئیم، تمام اینها از یک اتفاق شروع شد!