آیکن گفتگو با ما

مراقبت جنسی کودکان

تربیت

تربیت جنسی کودکان دبستانی

در سنین 7تا 12 سالگی برخی از اصولی که باید در تربیت جنسی لحاظ کرد به قرار زیر است:
پدر

نقش پدر در تربیت جنسی کودک

برخی از والدین فکر می کنند که باید در خصوص مسایل جنسی سکوت کنیم تا فرزند بعد از بزرگ شدن خودش در این خصوص بفهمد اما اینجا این سوال مطرح می شود، از کجا؟
تربیت

نحوه صحبت با کودکان درباره مسائل جنسی

خیلی از والدین دوست دارند که در مورد مسائل جنسی ، بچه های خود را راهنمایی کنند ولی نمی دانند چطور باید شروع کنند ! در اینجا به راهکارهایی در این مورد اشاره شده است
تربیت جنسی

اما و اگرهایی برای تربیت جنسی کودکان

تربیت جنسی واژه ای است که تازگی ها به چشم ما می خورد و برای پدر و مادرهای قدیمی تازگی دارد، امکان دارد در ابتدا افراد ندانند که معنی این واژه چیست و یا در مقابل آن جبهه گرفته شود.
تقویت اعتماد به نفس کودکان

مدیریت جنسی نوجوان

بیداری جنسی در نوجوان، به دلیل نداشتن اطلاعات کافی یا درست، گاهی مشکلاتی را پدید می آورد که حل آن ها زمان و هزینه ی روانی و معنوی زیادی را می طلبد....
تربیت جنسی کودکان

تربیت جنسی کودکان

موضوع تربیت جنسی کودکان از دغدغه های اصلی و مهم والدین و مربیان است. در موارد بسیاری مشاهده شده که رفتار غلط مربیان و والدین در این زمینه، تبعات جبران ناپذیری را بر روح و ذهن کودکان باقی گذاشته است به گونه ای که آثار آن در سنین بزرگسالی هم وجود داشته است.
کودک شاد من

سن بیداری جنسی در کودکان

رعایت اصول اخلاقی جنسی در خانواده، نقش مهمی در سلامت جنسی کودکان دارد.
دکتر هلاکویی- نیازهای کودک خود را بشناسید!(بخش نهم)

12 اصل مهم برای تربیت جنسی کودکان

موضوع تربیت جنسی کودکان از دغدغه های اصلی و مهم والدین و مربیان است.در این مقاله اصول تربیت جنسی برای کودکان زیر 7 سال ذکر شده است.
با دکتر بازی بچه‌ها چه برخوردی کنیم؟

با دکتر بازی بچه‌ها چه برخوردی کنیم؟

حتما تا به حال پیش آمده که فرزند خود را در حال خاله‌بازی یا مامان‌بازی با کودکان دیگر ببینید، اما گاهی این خاله‌بازی تبدیل به دکتربازی در بین بچه‌ها می‌شود....
والدین چگونه تربیت جنسی فرزند خود را آغاز کنند؟

والدین چگونه تربیت جنسی فرزند خود را آغاز کنند؟

تربیت جنسی فرزندان به صورت ناگهانی شروع نمی‌شود بلکه والدین بایستی از دوران کودکی، تربیت جنسی فرزند خود را آغاز کنند و بدانند که چگونه به تناسب سن فرزند خود به سئوالات جنسی وی پاسخ دهند و این آگاهی بخشی و تربیت فرزند در هر سنی متفاوت است...
میل جنسی وادادگی یا دلدادگی

میل جنسی وادادگی یا دلدادگی

بلوغ، مهم ترین رویداد تاریخ جنسی هر فرد در دوران نوجوانی است که اثر آن، دگرگونی های سریع و ناگهانی در رشد جسمانی، فیزیولوژیک و روانی آدمی تحقق می یابد.
بلوغ زودرس چیست

چرا کودک ما به بلوغ زودرس می رسد؟

​تحقیقات نشان داده در سال‌های اخیر سن بلوغ در دختران و پسران ایرانی کاهش یافته، آیا باید نگران بود؟
اهداف تربیت جنسی

اهداف تربیت جنسی

تربیت، شاخه ای از علوم تجربی است که به مجموعه عادت های فکری که باید کسب شود و مجموعه خصایل اخلاقی که باید رشد کند، گفته می شود. همچنین می توان تربیت را فرآیندی از آموزش و پرورش دانست که در آن می کوشند مخاطب را برای شکوفاسازی استعدادها و قابلیت‌های درونی اش یاری دهند.
بلوغ زودرس در دختران

بلوغ زودرس در دختران

در اکثر اوقات بلوغ زودرس جنسی یک خصیصۀ فامیلی است که به‌طور طبیعی اتفاق می‌افتد، اما در درجۀ اول باید بلوغ جنسیِ واقعی را از بلوغ جنسیِ کاذب تشخیص داد....
چیستی تربیت جنسی

چیستی مراقبت جنسی

تربیت، شاخه ای از علوم تجربی است که به مجموعه عادت های فکری که باید کسب شود و مجموعه خصایل اخلاقی که باید رشد کند، گفته می شود.....
تربیت جنسی

اهمیت تربیت جنسی کودکان و نوجوانان در خانواده

مادر، پدر و اعضای تعیین کننده‌ی خانواده نقشی موثر در پرورش رفتارهای جنسی سالم فرزندانشان به عهده دارند. آنان باید سعی کنند با شناخت مراحل رشد جنسی کودکان و نوجوانان، واقعیت‌های ظریف و آداب تربیتی مرسوم فرهنگ و جامعه‌ی خود را به بچه‌هایشان منتقل کنند.
اصول اساسی تربیت جنسی کودک

اصول اساسی تربیت جنسی کودک

دسترسی آسان کودکان به ابزارهای اطلاعاتی، آموزش تربیت جنسی را به مهم ترین بخش از مهارت های مورد نیاز والدین امروزی تبدیل کرده است.
آزار جنسی کودک

آزار جنسی کودکان

حال که قوانین خود محافظتی در برابر آزار جنسی را به کودک ارائه دادید، زمان آن فرا رسیده که به شکلی عملی آنها را با او تمرین کنید تا از میزان یادگیری کودک مطمئن شوید.
آموزش عملی جلوگیری‌ از آزار جنسی کودک

آموزش عملی جلوگیری‌ از آزار جنسی کودک

در این مقاله به اقدامات عملی برای آموزش خودمحافظتی به کودکان می‌پردازیم.
تربیت جنسی چیست رویش طلایی

تربیت جنسی چه هست و چه نیست

تربیت جنسی ، پروردن و اوج دادن به رفتارهای جنسی نیست بلکه پرورش، تعدیل و جهت دهی است.
مراقبت جنسی رویش طلایی

مراقبت جنسی کودکان

موضوع تربیت جنسی کودکان از دغدغه های اصلی و مهم والدین و مربیان است. در موارد بسیاری مشاهده شده که رفتار غلط مربیان و والدین در این زمینه، تبعات جبران ناپذیری را بر روح و ذهن کودکان باقی گذاشته است به گونه ای که آثار آن در سنین بزرگسالی هم وجود داشته است.
آموزش جنسی به نوجوانان

تربیت جنسی نوجوانان از چه سنی؟

کارشناسان دینی و متخصصان علوم رفتاری بر این باورند که آشنایی فرزندان با مسائل دینی و پاسخ به پرسش‌های جنسی آنها وظیفه اصلی پدر و مادر است که باید به این وظیفه عمل کنند.
تربیت جنسی

آموزش به نوجوانان و برخورد با آنها در دوران بلوغ

​در دوران بلوغ آموزش باید چطور باشد؟ چون این سؤال خیلی از خانواده‌هاست. آنها احساس می‌کنند وقتی فرزندشان بالغ می‌شود، خودشان بیشتر دستپاچه می‌شوند. نمی‌دانند چطور درباره ی این مسائل باید سر صحبت را باز کنند.
تربیت اسلامی کودکان

اصول تربیت جنسی کودکان

مسئله مهمی که باید در دوره نوباوگی به آن توجه شود، نوع رفتار و تربیت جنسی کودک است. او هم زمان با رشد عقلی و ذهنی، غرایزش بیدار می شود. غریزه جنسی از 8 تا 11 سالگی نمایان و به تدریج قوی تر و آگاه تر می شود تا به بلوغ برسد. برای جلوگیری از انحرافات احتمالی و تربیت صحیح جنسی، باید والدین نسبت به روش های صحیح رفتار جنسی و راه های پیشگیری از گرفتاری ها آگاه باشند...
تربیت جنسی

شناخت رشد جنسی در کودکان دبستانی

به نظر می رسد که رشد جنسی بچه ها، از نظر والدین نوزادان و کودکان دوره ای باشد که در مراحل بعدی زندگی آنها به وجود می آید. ولی در حقیقت، رشد جنسی کودکان در سالهای اولیه زندگی شروع می شود.
تربیت

تربیت جنسی کودکان پیش دبستانی

سوال؟ وارد اتاق می شوید و می بینید فرزند 3- 4 ساله ی شما و کودک هم سن و سالش تمام لباسهای زیر خود را در آورده اند. یا اینکه می بینید فرزند تان باکودکی هم سن و سالش بنا به گفته ی خودشان آمپول بازی می کنند چه عکس العملی نشان می دهید؟
کودک

کنجکاوی های جنسی کودکانه

وقتی بچه ها، دنیای بیرونی خود را کشف می کنند، نسبت به بدن خود و اعضای خصوصی بدن همجنس و یا غیر همجنس خود نیز به طور طبیعی کنجکاو می شوند. شکل اعضای تناسلی پسرها برای دخترها جالب است و بر عکس.
به بدن من دست نزن

به بدن من دست نزن!!!!!!

​ اسم من تپلی است. اسم برادرم کپلی است. من و کپلی در خیلی چیزها شبیه هم هستیم. اسم‌هایمان شبیه هم است. به یک مدرسه می‌رویم.
تربیت جنسی کودک 0 تا 3 سال

تربیت جنسی کودک 0 تا 3 سال

زمانی که می‌خواهید در مورد مسائل جنسی با کودکتان صحبت می‌کنید. به یاد داشته باشید که او کودک است و باید با زبان کودکانه با او صحبت کنید . بچه های کوچک در این سن بایداسم اعضای بدنشان را بدانند و تفاوت بین زن و مرد را تشخیص دهند.
تربیت جنسی کودک

دانش جنسی کودکان در سنین مختلف

والدین در صحبت کردن با بچه‌ها درباره‌ی جنسیت یا نگران زیاد گفتن هستند یا کم گفتن یا نگران گیج کردن بچه های خود هستند برخی نیز فکر می‌کنند با این کار بچه‌ها را به تجربه جنسی تشویق می‌کنند....