رویش طلایی کوچولوها
آیکن گفتگو با ما

دانستنی های عاطفی اجتماعی

رشد

گاهی بچه زرنگش خوب نیست!

برچسبی که روی رفتار فرزندتان می زنید زمینه شکل گیری رفتار بعدی بچه هاست.
شب

بزرگترها در مورد شب ادراری کودکان بیشتر بدانند

در صورتی که کودکی به مدت ۳ ماه و بدون استفاده از داروهای ادرارآور و بدون داشتن بیماری خاصی از قبیل دیابت و صرع بیش از دو بار در هفته بستر خود را خیس کند مبتلا به شب ادراری می باشد. شب ادراری تا سن ۵ سال طبیعی است.
نقاشی

نوشتن کودک روی دیوار و میز و صندلی

به کودک خود بگویید که در کجا بنویسد و در کجا ننویسد. گردش دو نفره ای را دور منزلتان ترتیب دهید و مکان های مناسب و نامناسب برای نوشتن را به او نشان دهید اگر کودک شما بزرگ است او را وادارید که بگوید چرا این مکان ها مناسب یا نامناسب است.
تربیت

تربیت جنسی کودکان دبستانی

در سنین 7تا 12 سالگی برخی از اصولی که باید در تربیت جنسی لحاظ کرد به قرار زیر است:
روانشناسی

تفاوت دخترها و پسرها از نظر روانشناسی

دخترها در زمان کودکی به سراغ بازی‌هایی مانند خاله بازی و عروسک بازی می روند اما پسرها بیشتر بازی با تفنگ و ماشین را انتخاب می کنند.
کودک

دکتر هلاکویی- نیازهای کودک خود را بشناسید!(بخش چهاردهم)

در این مقاله می‌خوانیم که انسان باید بیش از آن چه که دارد بخواهد،‌ تا بیش از آن بشود که هست. و کودک به خاطر نخواستن مستحق نگاه،‌ سرزنش، تحقیر، انتظار، یا ثبت در پرونده برای روز مبادا نیست...
روانشناسی

ترک عادت مکیدن انگشت شصت در کودکان

کودکان معمولا انگشت شصت خودشان را می مکند . در دو سالگی کودک زمانی که گرسنه ، خسته و یا دلتنگ می شود این کار را انجام می دهد
پدر

نقش پدر در تربیت جنسی کودک

برخی از والدین فکر می کنند که باید در خصوص مسایل جنسی سکوت کنیم تا فرزند بعد از بزرگ شدن خودش در این خصوص بفهمد اما اینجا این سوال مطرح می شود، از کجا؟
تربیت

نحوه صحبت با کودکان درباره مسائل جنسی

خیلی از والدین دوست دارند که در مورد مسائل جنسی ، بچه های خود را راهنمایی کنند ولی نمی دانند چطور باید شروع کنند ! در اینجا به راهکارهایی در این مورد اشاره شده است
سرگرمی

چگونه به کودک بیاموزیم خود را سرگرم کند؟

چه‌ها مدتها قبل از پاگذاشتن به دوران بزرگسالی فشار روانی را تجربه می‏کنند. برخی کودکان مجبورند با مشکلاتی چون کشمکش‌های خانوادگی، طلاق، تغییرات دائمی مدرسه، همسایه‌ها، توافقات مراقبت از کودک، فشار گروههای هم‌سال و بعضی وقت‌ها حتی با خشونت در خانواده یا جامعه‌شان دست و پنجه نرم کنند.
تربیت جنسی

اما و اگرهایی برای تربیت جنسی کودکان

تربیت جنسی واژه ای است که تازگی ها به چشم ما می خورد و برای پدر و مادرهای قدیمی تازگی دارد، امکان دارد در ابتدا افراد ندانند که معنی این واژه چیست و یا در مقابل آن جبهه گرفته شود.
دکتر هلاکویی- نیازهای کودک خود را بشناسید

دکتر هلاکویی- نیازهای کودک خود را بشناسید!(بخش سیزدهم)

در این مقاله می‌خوانیم که انسان باید بیش از آن چه که دارد بخواهد،‌ تا بیش از آن بشود که هست. و کودک به خاطر نخواستن مستحق نگاه،‌ سرزنش، تحقیر، انتظار، یا ثبت در پرونده برای روز مبادا نیست...
۱ صفحه ۲ از ۱۷ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰

 

 

آدرس : تهران،پاسداران، خیابان داوود اسلامی، نبش گلستان سوم، پلاک 59 

تلفن  مؤسسه:22777151-021 تلفن آموزشگاه:22558805-021